W 2015 roku Polsko Ukraiński Klub Dziennikarzy przygotował wystawę zdjęć Ołeksandra Klymenko z frontu wojny jaką Ukraina prowadziła na wchodzie kraju z terrorystami pt. "Wojna niezadeklarowana"

Na wystawie pokazanych zostało 30 fotografii zrobionych przez autora w strefie operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy. Oglądamy na nich walkę żołnierzy Gwardii Narodowej oraz regularnej armii Ukrainy z prorosyjskimi bojówkarzami oraz życie ludzi, których domostwa stały się polem bitwy.
Mimo formalnego zawieszenia broni, na wschodzie Ukrainy cały czas dochodzi do walk. Na terenach ogarniętych konfliktem potrzebna jest pomoc humanitarna dla ludności cywilnej.

Ołeksandr Klymenko jest fotoreporterem z wieloletnim doświadczeniem. relacjonował największe konflikty zbrojne ostatnich lat na Bliskim Wschodzie i Afryce. Na co dzień pracuje w gazecie Głos Ukrainy.

Wystawa odbyła się dzięki zaangażowaniu Oleksandra Melnychuka, szefa Aquila Studios (Aquila sp. z o.o.) - media production & consulting company

Wystawa była pokazywana w Galerii Artystycznej Foyer przy ul. Żołnierskiej 14 w Olsztynie

W Klubie Żak w Lublinie

W BUW w Warszawie i Ambasadzie Ukrainy w Warszawie